logo Facebook
i slova jsou činy

René Zavoral: S listopadovou výplatou dostanou všichni zaměstnanci jednorázovou odměnu 12 000 Kč

04. února 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

Na lednové schůzi Rady Českého rozhlasu informoval generální ředitel René Zavoral o podepsání krátkodobé kolektivní smlouvy na rok 2019 s ROZO. „Díky nové kolektivní smlouvě dojde k vyplacení jednorázové odměny ve výši 12 000 Kč všem zaměstnancům ve výplatě za měsíc listopad 2019, změna se také dotkne tzv. Unišeků, kde dochází navýšení z 1 000 Kč na 3 000 Kč a příspěvek na penzijní připojištění se nově zvyšuje na 1 200 Kč za kalendářní měsíc,“ uvedl René Zavoral. Od začátku letošního roku došlo u 1300 zaměstnanců rozhlasu ke zvýšení mzdy. „Průměrná mzda v ČRo byla vloni 39 394 Kč, což je o 1500 Kč více, než předcházející rok,“ dodal.

Rada zvolila svou dozorčí komisi. Příští dva roky bude pracovat ve složení Marek Vích, Filip Hejl, Jiří Hrabovský, Jiří Šuchman a Ondřej Škorpil.

V radě na začátku února skončí mandát Tomáši Kňourkovi. Poslanecká sněmovna v současné době připravuje volbu hned dvou rozhlasových radních, protože další místo je vzhledem k loňské neúspěšné volbě delší dobu volné. Do 7. února volební výbor shromažďuje nominace kandidátů pro tuto volbu.

Místopředseda rady Jiří Vejvoda opětovně pochválil projekt Ježíškova vnoučata – kde bylo splněno přání 20 000 seniorů a ve výši 8 milionů korun. René Zavoral upřesnil, že projekt bude pokračovat i letos. Český rozhlas aktuálně vydal knihu s příběhy z tohoto projektu.

Příští schůze Rada Českého rozhlasu se uskuteční 27. února.