logo Facebook
i slova jsou činy

René Zavoral i nadále místopředsedou Rozhlasového výboru EBU

12. dubna 2019 14:32 / autor: Jan Mrzena

Podobně jako generální ředitel České televize Petr Dvořák i generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral  klade zásadní důraz na spolupráci s Evropskou vysílací unií. Oba ředitelé tak svůj čas dělí mezi řízení veřejnoprávního média a jeho zastupování ve vrcholných evropských orgánech. René Zavoral na rozhlasovém shromáždění v bulharské Sofii v těchto dnech obhájil post místopředsedy místopředsedy Rozhlasového výboru EBU. Delegáti shromáždění potvrdili nové personální složení pro období 2019-2021.

„Velmi si vážím jak znovuzvolení do Rozhlasového výboru, tak do funkce místopředsedy. V následujícím období bych se rád zaměřil především na téma digitalizace, obecně distribučních platforem a nová média, protože prioritou Českého rozhlasu je neustálé hledání dalších a nových cest, jak dostat obsah vysílání k našim posluchačům,“ uvedl René Zavoral.

Volby do Rozhlasového výboru se konají každé dva roky v průběhu Rozhlasového shromáždění EBU. Volbě předcházela dvoudenní zasedání, která se zaměřila na téma mladých posluchačů a jejich potřeb, měření úspěšnosti veřejnoprávních médií, nestrannost v měnícím se světě, kreativní využití nejnovějších technologií a také debatu o nové strategii a rozvíjení EBU.

Se svými 14 členy je Rozhlasový výbor EBU hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy. Rozhoduje o strategických prioritách pro rozhlasové vysílání v Evropě. Rovněž formuluje společná stanoviska veřejnoprávních rádií v oblasti legislativy, autorsko-právních otázek v hudební oblasti či digitalizace a podporuje rozvoj rozhlasového vysílání v členských zemích EBU.

Předsedou Rozhlasového shromáždění byl zvolen Graham Ellis z BBC. Vedle generálního ředitele Českého rozhlasu byli dalšími dvěma místopředsedy zvoleni Serge Schick z Radio France a Philippa de Rotten ze švýcarského SRG-SSR.