logo Facebook
i slova jsou činy

RRTV zrušila kvůli koronaviru svou schůzi

25. března 2020 07:00 / autor: Jan Mrzena

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zrušila 6. zasedání, které bylo naplánováno  na 24. – 25. března 2020. Vzhledem k pandemii se regulátor sejde, až po uvolnění striktních podmínek nouzového stavu. Úřad rady však, podobně jako jiné úřady, funguje dál.

Do budovy RRTV je pro veřejnost vstup omezený. Úřední hodiny jsou pouze v pondělí a ve středu od 9 -12 hodin. Vzhledem k tomu, že pro všechny vysílatele je komunikace s velkou radou životní nutností, úřad s nimi v kontaktu zůstane. Preferuje však maximální možné využití komunikace elektronické. Dostupné jsou všechny zavedené formy - datová schránka, elektronická podatelna i kontaktní formulář na webu RRTV.

Rada je ústřední správní úřad, vykonává státní správu v oblasti rozhlasového a televizního vysílání, převzatého vysílání a v oblasti audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. Má dohlížet na zachovávání a rozvoj plurality programové nabídky a informací, dbá také na obsahovou nezávislost. Má 13 členů, jmenuje je předseda vlády na návrh Poslanecké sněmovny a funkční období radních je 6 let.


Předsedou RRTV je Ivan Krejčí, místopředsedy Martin Bezouška, Jana Kasalová a Václav Mencl, členy Dana Jaklová, Ladislav Jakl, Václav Jehlička, Radka Nastoupilová (Burketová), Daniel Novák, Vadim Petrov, Marek Poledníček, Ladislav Šincl a Dagmar Zvěřinová.