logo Facebook
i slova jsou činy

Šéfredaktorem Rádia Junior bude Petr Zettner

02. července 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Na posledním jednání Rady Českého rozhlasu představil generální ředitel René Zavoral personální změnu v širším managementu. Rádio Junior, stanici Českého rozhlasu pro nejmenší posluchače, povede jako šéfredaktor od 1. září Petr Zettner.  Rádio Junior je digitální a internetová stanice Českého rozhlasu určená především posluchačům ve věku 3 - 12 let. Rada změnu vzala na vědomí.  Stanici vedla prakticky od jejího vzniku do konce roku 2016  Zora Jandová, poté byla řízením pověřena Šárka Fenyková. 

„Věřím, že Petr Zettner zúročí na postu šéfredaktora Rádia Junior své mnohaleté zkušenosti nejenom z prostředí Českého rozhlasu, ale i z privátní sféry a přinese nové nápady a plány, jak zaujmout další malé posluchače. Jeho úkolem bude stabilizovat stanici a zajistit její další rozvoj v budoucích letech,“ uvedl René Zavoral.

Pavel Zettner vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Začínal jako zvukař na Rádiu Vysočina, poté pracoval na Rádiu Impuls i v České televizi. Do Českého rozhlasu nastoupil poprvé v roce 2003 na pozici editora, redaktora a moderátora regionálního vysílání. Následně se věnoval spuštění nového Rádia Jihlava. Do Českého rozhlasu se vrátil v roce 2010, kde postupně zastával funkci vedoucího redakce Radiožurnálu a analytika programu.