logo Facebook
i slova jsou činy

Rada ČTK bude volit nové předsednictvo ještě ve starém složení

06. února 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Na lednové jednání pochopili radní, že jejich počet se 19. února sníží na kritickou hranici. Ten den skončí mandát stávajícímu předsedovi Rady České tiskové kanceláře Tomáši Mrázkovi a v radě zůstanou pouze čtyři členové. Poslanecká sněmovna sice už mašinerii volby nových tří členů rady rozpohybovala, ale zatím není jasné kdy vlastní volbu provede. Proto se Rada ČTK sejde k dalšímu jednání už 19. února a bude volit předsedu a dva místopředsedy. A kdo v radě nakonec zůstane jako jediný bez funkce? Nechme překvapit.

Na příštím jednání by měl také generální ředitel ČTK Jiří Majstr představit radním na žádost Tomáše Mrázka novou šéfredaktorku zpravodajství Radku Matesovou Markovou. Radu na lednovém zasedání mimo jiné informoval o uzavření smluv agentury se všemi velkými klienty na rok 2018. To by mělo znamenat i ekonomickou stabilitu v letošním roce. Upřesnil také, že na ZOH do Pchjongjangu odcestují z ČTK tři zpravodajci a jeden fotograf.

Jiří Majstr popsal aktuální informace o výstavě Okamžiky století. Bude otevřena pro veřejnost od 1. dubna 2018 ve Valdštejnské zahradě. V souvislosti s výstavou vzniknou metodické listy určené pro školy a rovněž již byla spuštěna doména Okamžiky století. V květnu poputuje výstava do Brna. ČTK zahájila projekt #25Cesko. V rámci projektu vybraná pětadvacetiletá studentka, volí každý den jednu zprávu, která se udála před 25 lety po vzniku České republiky. Zpráva je pak zveřejněná na webových stránkách České noviny.cz.