i slova jsou činy
ČM NEWS

Poslanci nechtějí ZEK odkládat, DVB-T by mělo skončit počátkem roku 2021

20. dubna 2017 14:43
Hospodářský výbor včera doporučil novelu zákona o elektronických komunikacích. Nepřijal žádné návrhy změn s výjimkou jediné, a to stanovení termínu ukončení vysílání ve starém formátu. DVB-T by tak měla skončit nejpozději 1. února 2021.

Finalisté volby generálního ředitele České televize

19. dubna 2017 23:57
Rada vypsala v březnu výběrové řízení na generálního ředitele České televize. Přihlášku podalo dvanáct kandidátů. 12.dubna radní vybrali finálovou sestavu (za jménem je v závorce uveden počet, který uchazeč dostal) - Petr Dvořák (15 hlasů), Martin Konrád (11 hlasů), Karel Novák (11 hlasů), Jiří F. Potužník (8 hlasů) a Petr Vinklář (9 hlasů). Finalisté jsou pozváni na veřejné slyšení 26. dubna. Hned po něm radní v tajné volbě vyberou nového generálního ředitele České televize. Ten potřebuje pro zvolení v tajné volbě minimálně deset hlasů.

Sněmovna bude volit nové členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

19. dubna 2017 10:45
Ústředním orgánem státní správy pro rozhlasové a televizní vysílání je Rada. Podle zákona má mít třináct členů. Od prosince 2015 je jedno místo neobsazené. Letos v červnu končí mandát bývalému ministru kultury Václavu Jehličkovi. Poslanecká sněmovna proto v současné době řeší kdo místa dvou radních obsadí.

Program ČT1 v roce 2016. A co dál?

17. dubna 2017 06:00
Ve Výroční zprávě popsala Česká televize stav programových okruhů v roce 2016 i jejich další směřování.  ČT1 chce trvale oslovovat co nejširší divácké publikum a nabízet vysoké standardy v mainstreamových žánrech. Je to plnoformátový rodinný kanál se silným zastoupením původní české dramatické, seriálové a zábavní tvorby včetně vzdělávací i zábavné publicistiky a výpravných dokumentárních formátů. Zastoupeny jsou i akviziční pořady.

PETR ŠIMŮNEK: Dělám nejlepší práci svého života

16. dubna 2017 06:00
Nejlepší, pozitivní, skvělý, poctivý, ale i poslání či sdělení světu. To jsou slova, kterými se prezentuje časopis Forbes. Ve Spojených státech vychází od roku 1917, u nás od roku 2011 a postupně se z něj stal velmi úspěšný projekt. Od začátku jej vede šéfredaktor Petr Šimůnek, který předtím vedl Hospodářské noviny, ještě předtím vedl ekonomickou rubriku Mladé fronty DNES a zkusil si zde i pozici zástupce šéfredaktora. Má bohaté zkušenosti s moderací jak v televizi, tak v rádiu. Jak v komerci, tak ve veřejnoprávní sféře. O fungování tohoto úspěšného časopisu o byznysu včetně otázek a odpovědí o tom, jak Forbes funguje ekonomicky. Celý rozhovor již v pondělí odpoledne na webu Česká média!

Že by bouřka?Ale ne - to byl jen Blesk!

15. dubna 2017 06:00
Bylo 13. dubna 1992… Od sametové revoluce uplynulo něco málo přes dva roky a na stáncích v tehdejší České a Slovenské Federativní Republice se objevil nový deník Blesk. Jiný, akčnější, barevnější…Stál 2 koruny československé, měl osm stránek, část z nich už barevné. Inspiroval se zahraničním tiskem a měl prakticky od počátku raketový nástup a obrovský úspěch! Na konci roku 1992 přibyl televizní magazín a v březnu 1993 pak i Nedělní Blesk. Během 25 let se prodaly přes neuvěřitelné 2,5 miliardy kusů deníku Blesk!

Česká televize měla v roce 2016 share téměř 31%

14. dubna 2017 06:00
Rada předložila Poslanecké sněmovně Výroční zprávu o činnosti České televize v roce 2016. Zpráva je rozsáhlá, některé pasáže jsou zajímavé pro celý mediální prostor. V úvodním slovu generální ředitel Petr Dvořák mj. uvedl, „Rok 2016 byl významným i z hlediska budoucího fungování České televize. Po měsících práce a detailních jednáních totiž schválila Rada ČT realisticky sestavené Dlouhodobé plány programového, technického, personálního a ekonomického rozvoje na léta 2017 až 2021. Plány nepočítají s žádnými dodatečnými zdroji financování a jejich hlavním cílem je zabezpečit přechod na nový vysílací standard terestrického vysílání DVB-T2/HEVC. Součástí plánů je i nutná rekonstrukce infrastruktury a výrobních kapacit Kavčích hor, které byly stavěny v 60. a 70. letech minulého století a z hlediska technologií již nedostačují dnešním běžným produkčním nárokům.“

Velikonoce tradičně s kuřetem!

13. dubna 2017 13:00

Milí přátelé Kuřete,

rádi bychom Vás pozvali ke sledování tradičního benefičního večera Pomozte dětem – během přímého přenosu na ČT1 už tuto sobotu od 21.40 hod. můžete zasláním DMS pomáhat i Vy. Zábavným pořadem provedou patronka naší sbírky Marie Doležalová společně s moderátorkou Jolanou Voldánovou a Kuře přijdou podpořit Marta Jandová, Marek Ztracený, Ben Cristovao, Ondřej Ruml, Marek Zelinka, Lukáš Pavlásek a další milí hosté. Během večera mimo jiné odstartuje aukce hrnečků a předmětů známých osobností na Aukro.cz. Veškeré možnosti, jak Kuře podpořit, najdete na webu Pomozte dětem. Nejjednodušší je poslat dárcovskou SMS, zde stručná nápověda: DMS KURE 30 nebo DMS KURE 60 nebo DMS KURE 90 odešlete na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč. Pomozte dětem obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč. Přejeme Vám krásné a pohodové svátky jara! Vaše Kuře a jeho tým

Rádio ZET vysílá z nově vybudovaného studiového komplexu

13. dubna 2017 06:00
Byznysově-informační Rádio ZET vysílá od tohoto týdne z nově vybudovaného studiového komplexu. Architektonicko-akustické řešení prostoru lépe odpovídá standardům pro vysílání moderní zpravodajské rozhlasové stanice, zmodernizovaná je také odbavovací a distribuční technologie.

Rada České televize vybrala finalisty

12. dubna 2017 15:07
Na dnešním zasedání Rady České televize pokračovalo výběrové řízení na generálního ředitele. Do tendru se přihlásilo dvanáct kandidátů - Alena Dlabačová, Petr Dvořák, Gabriela Froňková Dousková, Martin Konrád, Tomáš Kopečný, Karel Novák, Daniel Petruška, Jiří František Potužník, Radoslav Štědroň, Milan Vacek, Stanislav Vaněk a Petr Vinklář. Radní na základě životopisů a projektů uchazečů „Vlastní koncepce dalšího rozvoje a fungování České televize jako televize veřejné služby“ dnes vybrali finalisty výběrového řízení. Na veřejné slyšení před radou jsou pozváni – Petr Dvořák (15 hlasů), Martin Konrád (11 hlasů), Karel Novák (11 hlasů), Jiří F. Potužník (8 hlasů) a Petr Vinklář (9 hlasů). Slyšení se uskuteční 26. dubna a poté budou radní volit generálního ředitele. Pro zvolení bude potřebovat kandidát minimálně 10 hlasů. Nový mandát generálního ředitele bude šestiletý a začne letos 1. října.